ÖZGEÇMİŞ

Kurucu Ortak, Av. Başak AKGÜN

Marka ve Patent Vekili, Telif Hakları Uzmanı

1990 yılında, Antalya'da doğmuştur. 2008 yılında Kırklareli Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. 

2013 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamalayan Akgün, üniversite yıllarında eş zamanlı olarak okuduğu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü de başarıyla tamamlamıştır. İleri düzeyde İngilizce ve başlangıç düzeyinde Almanca bilmektedir.

Mezuniyetinin hemen ardından Ankara'nın en seçkin ofislerinde çeşitli alanlarda staj ve devamında avukatlık yapma fırsatını yakalamıştır.

İlkokul yıllarından başlayarak katıldığı hikâye anlatma yarışması, okul marşı söz yazarlığı, şiir yazma yarışması gibi pek çok alanda birinciliği bulunan Akgün, gerek üniversite hayatında, gerekse mezuniyeti sonrasında çeşitli hukuk ve edebiyat dergilerinde çalışmalarını sürdürmüş, bunun yanında sunuculuk, spikerlik eğitimlerini de tamamlamıştır.

Çalışırken bir yandan da Hacettepe Üniversitesi’nde Bilişim Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış, yine aynı yıllarda o zamanki adıyla Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı’nca yapılan marka ve patent vekilliği sınavlarında da başarılı olarak bu meslekleri de icra etmeye hak kazanmıştır.

Akgün, 2013 yılından bu yana Ankara Barosu Fikri Mülkiyet ve Rekabet Hukuku Kurulu üyesidir.

2016 yılının Mayıs ayından bu yana ise kurucusu olduğu kendi ofisinde avukatlık ve marka ve patent vekilliği mesleklerini icra etmekte, gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında, şahıs ve şirketlere hukuki danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir. Faaliyet ve uzmanlık alanları arasında Fikri ve Sınaî Haklar Hukuku, Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Bilişim Hukuku, İş Hukuku, Bankacılık Hukuku, Sağlık Hukuku, Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Miras Hukuku ve İcra ve İflas Hukuku bulunmaktadır.

2018 yılında arabuluculuk eğitimini tamamlamıştır. Aynı yıl, Başkent Üniversitesi'nin onayıyla profesyonel yaşam koçu olmaya da hak kazanmış, 2019 yılında ise uzlaştırmacılık eğitimini tamamlamıştır.

Akgün, 2019 yılında Bilirkişilik Daire Başkanlığı kararı ile, Telif Hakları ve Sınai Mülkiyet Hakları alanlarında bilirkişilik yapmaya hak kazanmıştır.

Ayrıca, Uluslararası Çalışmalar Dergisi (ULİSA)'da hakemlik yapmaktadır.